Tepelné čerpadlo Rapid Invertor RIC26

  • hmotnosť
    49 kg
kód produktu: 565026 
rozmer: 894 x 359 x 648 mm 
farba: čierna 

Tepelné čerpadlo na ohrievanie vody v bazéne určené najmä pre náročnejšiu prevádzku a dlhodobejšie ohrievanie bazéna. Invertorové čerpadlá Rapid Invertor RIC 26  dosahujú veľmi vysokej efektivity a oproti klasickým tepelným čerpadlám dosahujú v priemere dvojnásobnú efektivitu. Pri častejšom používaní tak výrazne šetrí náklady na elektrickú energiu .Ohrev vody funguje na princípe voda / vzduch a vďaka kvalitnému titánovému výmenníku možno čerpadlo použiť ako pre chlórované bazény, tak pre bazény so slanou vodou.

Vyššia trieda tepelných čerpadiel

Vo vyššej triede sú tzv.tepelné čerpadlá plne invertorové, u ktorých sú otáčky kompresoru regulované elektronikou podľa potreby v rozsahu 25 až 100% potrebného výkonu. Plne inverotorové tepelné čerpadlá pracujú vďaka modernej technológii v teplotách pod bodom mrazu. Ich jedinečný automatický systém umožňuje plynulú reguláciu otáčok kompresora i ventilátora. Veľkou výhodou „Full Invertor“ systému je rýchlejší ohrev a udržanie konštantnej teploty vody. Odpadajú „studené štarty“, ktoré majú vplyv na životnosť ako na komponenty tepelného čerpadla, tak i na elektrickú sieť. C.O.P. 16 za ideálnych podmienok nie je obchodným trikom, ale je doložený certifikátom TÜV Rheinland.

Prečo teda FULL INVERTOR

  • Úspora energie – v porovnaní s bežným tepelným čerpadlom až 2x lacnejšia prevádzka
  • Soft štart – žiadne studené štarty, ochrana elektrického rozvodu
  • Rýchlejší ohrev
  • Nové použité chladivo R32
  • C.O.P. až 16

Princíp chodu počas 180 dní plaveckej sezóny

Prvých zhruba 5 dní, kedy ohrieva vodu z nízkej teploty na požadovanú, využíva 100% svojho výkonu, tak ako klasické tepelné čerpadlo. V nasledujúcich 175 dňoch udržuje požadovanú teplotu vody a pracuje na menej ako 50% svojho výkonu.

Cena na vyžiadanie na obchod@maqs.sk 

 

Podobné produkty

Na našej webovej stránke používame súbory cookies. Prezeraním našej webovej stránky súhlasíte s ich používaním a ukladaním do Vášho počítača. Viac informácií

Zadajte hľadaný výraz